ملاک های انتخاب تالار عروسی
دی ۲۶, ۱۳۹۶
نکاتی که در رابطه بریدن کیک عروسی
بهمن ۲۳, ۱۳۹۶
نمایش همه

راهنمای انتخاب کیک عروسی!

 

اگر در تدارک مراسم عروسی هستید، خرید کیک عروسی حتما در لیست کارهای شما هست. کیک عروسی موضوعی‌ مهم‌تر از یک کیک مناسبتی است و برای یک عمر در اذهان و خاطره‌ زوجین (و البته فیلم!)، خانواده‌ آن‌ها و نیز دوستان و آشنایانشان باقی می‌ماند! پس انتخاب کیک عروسی خیلی مهم است…

در این مقاله نکات کلیدی انتخاب و سفارش صحیح کیک عروسی را از بیش از ۵ منبع معتبر کیک‌سازی در جهان ترجمه و تلخیص کرده‌ایم.

 

۱- با آگاهی تدارک ببینید!

دکور و شرایط مکان انتخاب شده توسط شما می‌تواند در نمود و جلوه‌ کیک عروسی شما و زیاد یا کم جلوه کردن طراحی و جزییات کیک مذکور تاثیر چشم‌گیری داشته باشد!

به عنوان مثال در عروسی‌هایی که در هنگام بهار یا تابستان در فضای آزاد برگزار می‌شود و یا در عروسی‌هایی که محل استقرار کیک در فضای آزاد قرار دارد، استفاده از آن نوع کیک‌هایی که در آن‌ها یخ‌چینه‌هایی عادی به شکل نوشته یا حالتی عروسکی به کار رفته باشد می‌تواند مناسب نباشد. همچنین حجم و  نوع “فوندانت” (نوعی تزیین خوراکی) استفاده شده باید بتواند در مقابل دمای موجود در محیط مقاومت لازم را داشته باشد. پس لازم است که قبل از انتخاب و یا سفارش کیک عروسی از جزییات محل استقرار کیک مذکور مدت زمان تقریبی قرار گرفتن کیک در محیط عمومی جشن و تناسب شرایط با مقاومت فیزیکی کیکی که انتخاب کرده‌اید کاملاً مطمئن باشید یا آن را به اطلاع کیک ساز خود برسانید!

 

۲- فقط مجذوب ظاهر کیک نشوید!

در انتخاب یا سفارش کیک عروسی فقط تحت تاثیر تصاویر یا نمونه‌های کیک‌های عروسی قرار نگیرید. زیبایی ظاهری کیک یکی از چند موردی است که یک کیک عروسی خوب باید واجد آن باشد اما تنها مورد نیست! طعم و مزه، مواد به کار رفته، تازگی مواد اولیه و تعهد در تحویل به موقع از جمله موارد مهم دیگری هستند که باید به آن ها توجه کنید.

 

۳- وزن مناسب انتخاب کنید

اگر وزن کمی سفارش دهید احتمالا سر خوردن کیک دعوا می شود و اگر هم زیاد سفارش دهید روی دستتان می ماند و هزینه بیشتری پرداخت کرده اید که استفاده نشده. به عنوان یک قانون کلی، هر نفر ۱۰۰ تا ۲۰۰ گرم کیک می خورد. به این ترتیب در نظر گرفتن ۱۵۰ گرم برای هر نفر، تخمین مناسبی است. این نکته را هم درنظر بگیرید برخی تزیینات کیک خیلی خوراکی نیستند. مثلا با اینکه فوندانت خوراکی هست، طعم و مزه خاصی ندارد و معمولا خورده نمی شود. وزن کیکی که برای مهمان ها درنظر می گیرید باید از قسمت خوراکی باشد و وزن تزیینات را جدا درنظر بگیرید.

 

۴- الهام بگیرید

شما می‌توانید از آن عده از تصاویر کیک عروسی که می‌پسندید با در نظر گرفتن سایر عوامل مهم الهام بگیرید. همچنین رنگ غالب محیط جشن عروسی، رنگ یا طرح لباس عروس و داماد، هریک به تنهایی یا با هم می‌تواند در طراحی کیک مورد نظرتان منبع الهام شما قرار بگیرد.

 

۵-سبک کیک مورد پسند خودتان را مشخص کنید

در کیک عروسی نیز انواع و اقسام طراحی‌ها و تزیینات وجود دارد. بهتر است برای خود دقیقاً مشخص کنید که چه نوع کیک عروسی مورد پسند شماست، به عبارت دیگر قبل از انتخاب یا سفارش کیک عروسی، از استایل مورد پسند خود تصویر واضحی داشته باشید یا حداقل بدانید که مهم‌ترین خصوصیت بارز کیک عروسی مورد پسند شما چیست.

 

۶-عوامل تاثیرگذار بر قیمت کیک را در نظر بگیرید

برخی تزیینات کیک که به وسیله‌ دست اجرا می‌شود زمان‌بَر بوده و در بالا رفتن قیمت کیک تاثیر زیادی دارند، مانند گل‌های شیرینی و تزیینات خاص. در برخی موارد می‌توانید برای صرفه‌جویی در هزینه، مشورت گرفته و تزیینات جایگزین‌ ارزان‌ و مُکفی را در کیک عروسی خود مورد استفاده قرار دهید.

 

۷- قبل از سفارش اصلی نمونه بگیرید

اگر به اندازه کافی فرصت دارید، بهتر است برای دیدن نمونه کیفیت و کار نهایی کیک سازی که انتخاب کرده اید، کمی قبل تر یک کیک کوچک تر مشابه کیک عروسی که می خواهید سفارش دهید، خریداری کنید و آن را در یک دور همی نوش جان کنید. این موضوع علاوه بر آنکه به شما در ارزیابی کیفی کیک کمک می کند، بازخورد ها در مورد کیک را هم از خانواده خواهید گرفت. مثلا ممکن است همسر آینده شما از طعم موز در کیک خوشش نیاید یا گل صورتی را به گل قرمز روی کیک ترجیح دهد.

 

۸- مراقب حمل و نقل کیک عروسی باشید

حمل کیک عروسی با توجه به اندازه کیک، یک کار حساس است. اگر قبلا این کار را نکرده اید و یا وسیله حمل مناسب این کار را ندارید، خودتان دست به کار نشوید! بسیاری از قنادی ها خدمات حمل را به صورت جداگانه انجام می دهند ولی برخی از آن ها حمل را به عهده خریدار می گذارند. هنگام سفارش کیک، از وضعیت حمل کیک در زمان مقرر مطمئن شوید.

 

۹- به موقع اقدام کنید

کیک های عروسی عموما دارای جزییات زیاد و زمانبر هستند. به همین دلیل سفارش خود را به آخرین روز ها موکول نکنید. بهتر است حداقل یک هفته زودتر سفارش خود را ثبت کنید و از تحویل به موقع در زمان و مکان مورد نظر اطمینان حاصل کنید.

 

۱۰- با کیک ساز خودتان گفتگو کنید

شاید در تهیه‌ کیک عروسی به روش سنتی و در گرماگرم تدارک جشن عروسی، یافتن کیک ساز و صحبت با او به نظر کاری وقت‌گیر برسد اما پیشنهاد می‌کنیم که حتماً آنچه را که از کیک عروسی خود از همه نظر توقع دارید (پس از توافق سلایق خانوادگی) با کیک ساز خودتان در میان بگذارید. به این ترتیب از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری خواهید کرد.

تاریخ، زمان دقیق، محل استقرار کیک و مدت زمان تقریبی جشن عروسی، تعداد نفرات شرکت کننده در جشن و بودجه‌ مورد نظرتان را حتماً به کیک ساز خود اطلاع دهید تا حجم، نوع، کیفیت و طراحی کیک عروسی، مناسب با شرایط شما اجرا شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *